schengen vizesi

Schengen

Avrupa Birliği’nde iç sınırları kaldırıp dış sınırları daha çok güçlendirerek serbest dolaşım bölgesindeki vatandaşların güvenliğini arttırmayı amaçlayan Schengen Antlaşması 14 Haziran 1985 tarihinde imzalandı. Antlaşmaya göre dış sınırlar sadece kara sınırıyla kalmayıp, hava ve gümrük kapılarını da kapsıyor.

Schengen Ülkeleri Schengen ülkeleri şunlardır: Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Hırvatistan, İspanya, Fransa, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, İsveç, Norveç, İsviçre, İzlanda ve Yunanistan dahildir.

Bugün Schengen bölgesi 24 ülkeden oluşmaktadır ve birçoğu Avrupa Birliği (AB) bölgesi ile örtüsmektedir. Her ne kadar İngiltere, İrlanda, Kıbrıs, Bulgaristan ve Romanya AB üye ülkeleri olsalar da, Schengen anlaşmasını imzalamamışlardır. Ayrica Norveç ve İzlanda, AB üyesi ülkelerden olmamalarına rağmen Schengen bölgesinin birer parçalarıdır. Sınırların kaldırıldığı Schengen Bölgesi, 400 milyonu aşkın AB vatandaşının yanı sıra AB topraklarında yasal olarak bulunan AB üyesi olmayan ülke vatandaşları, iş adamları, turistler veya diğer kişilere serbest dolaşım güvencesi sağlar. Kişilerin serbest dolaşımı AB’nin vatandaşları için güvence altına aldığı temel bir haktır. Schengen işbirliği, sınır kontrolleri yapılmaksızın vatandaşların dahili sınırlardan geçmesini sağlayarak bu özgürlüğü pekiştirmektedir.

Sizlerde Schengen vizesi için tüm sorularınızı bizlere sorabilirsiniz. Size yardımcı olmak bizler için endeğerli iştir. 0535 875 77 59 arayarak ulaşabilirsiniz.

bizimle iletişime geçin

Bizimle İletişime
Geçin


facebook adresi
instagram adresi
twitter adresi
google plus adresi